Aktuality

Školní rok 2019/20

Biologická olympiáda

Zveřejněno: středa 12.02.2020
info

V pondělí 27.1. se žáci šestých a sedmých tříd účastnili biologické olympiády.
Školní kolo olympiády se skládalo ze tří částí – teoretické, praktické a poznávací. Ve všech částech se žáci vedli velmi dobře. Jejich bodové hodnocení bylo nadprůměrné, avšak do okresního kola mohli postoupit jen dva žáci s nejvyšším počtem bodů.
Všem soutěžícím děkujeme, oběma postupujícím gratulujeme a přejeme hodně zdaru do dalších kol olympiády.
Mgr. Veronika Mudriková

fotogalerie ZDE

cara

Projekt EDISON

Zveřejněno: středa 12.02.2020
info

Týden od 17.2. – 23.2. 2020 nebude na naší škole probíhat jako obvykle.
Bude výjimečný tím, že k nám přijede 6 vysokoškolských studentů – stážistů z celého světa a stráví 1 týden na naší škole. Praktikanti si pro naše žáky připravili prezentace o své zemi, seznámí nás s tradicemi, historií a zvyky, povedou diskuze na různá témata, budou s dětmi hrát hry. Tímto se snaží přiblížit našim dětem své země a představit jejich sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci. Žáci tak budou mít možnost celý týden komunikovat v anglickém jazyce a budou mít možnost poznání a srovnání cizích zemí s naší republikou.
V rámci projektu Edison bychom Vás rádi pozvali na akci Global Village.

Plakát k projektu je ke stažení zde

cara

GLOBAL VILLAGE na naší škole

Zveřejněno: pondělí 03.02.2020
ivo

cara

POMOZME ZMĚNIT ŠKOLNÍ PROSTŘEDÍ NAŠICH DĚTÍ K LEPŠÍMU

Zveřejněno: pondělí 03.02.2020
info

V naší školní jídelně se rozjasnilo. Z ušetřených finančních prostředků se nám podařilo vybavit její část novými židlemi a stoly. Všichni pracovníci školy, ale hlavně děti jsou nadšeni. Nadšení však opadává zjištěním, že na další část jídelny nejsou finanční prostředky. Takže snad někdy během prázdnin, no a zbytek možná příští jaro…
Proto se obracíme na všechny hodné rodiče, prarodiče a přátele školy s prosbou, zda by měli chuť přispět na nějakou tu židličku nebo dokonce stůl? Pokud ano, prosíme, abyste se obrátili na paní ředitelku, třídní učitele nebo paní tajemnici. Vždyť jde hlavně o naše děti! Děkujeme.

info info

cara

LEDNOVÉ VAŘENÍ

Zveřejněno: pátek 31.01.2020
info

Ve vaření v měsíci lednu jsme se zaměřili na jednoduché minichuťovky. Po Vánocích již měli všichni sladkého dost, proto maso a sýr, to bylo to nejlepší. Po zpracování surovin a přípravě na plechy, jsme dali vše zapéct do trouby a nemohli se dočkat, až si pomlsáme. A také pomlsali. Chuťovky se nám povedly a již se těšíme, že v měsíci únoru si vyzkoušíme i vaření na sporáku.

fotogalerie ZDE

cara

ZVÍŘÁTKOVÁ ŠKOLIČKA - beseda v knihovně, 1.A

Zveřejněno: pátek 31.01.2020
info

Páteční den (21.1.)) jsme zakončili besedou v knihovně. Povídali jsme si o zvířátkách, jak vypadají, kde žijí a jak se k nim máme chovat. Vyslovili jsme i přání, jakého domácího mazlíčka by každý z nás chtěl mít doma. Zahráli jsme si pohádku O řepě, prohlédli krásnou a zajímavou knížku a na konec nám paní knihovnice pustila pohádku o divokém prasátku Otíkovi.
V knihovně jsme byli poprvé, byla nás jen troška a věříme, že na další besedu s námi půjdou všichni kamarádi ze třídy.
Žáci 1.A třídy

fotogalerie ZDE

cara

Vyhlášení ankety "Učitel roku 2020"

Zveřejněno: pondělí 20.01.2020
info

V letošním roce opět proběhne u příležitosti "Dne narození Jana Amose Komenského" vyhlášení ankety "Učitel roku 2020". Vaše nominace do této ankety můžete zasílat do 20.2.2020 písemně nebo elektronicky na adresu: Magistrát města Olomouce, odbor školství, paní Daně Halové.
Bližší informace jsou uvedeny zde .
Formulář na nominaci lze stáhnout zde .
Titul "Učitel roku 2020" bude předán na slavnostním setkání, které se uskuteční dne 26.3.2020 v Moravském divadle Olomouc.

cara

Ztratila se bačkorka - I. stupeň

Zveřejněno: pondělí 20.01.2020
info

Začal nám nový rok a jak nejlépe jej přivítat? No přece písničkou. A když písničkou, tak zvesela. Koncert, složený z písniček J.Voskovce, J.Wericha a J.Ježka, J.Suchého a J.Šlitra, byl vydařený. Veselé, rytmické písničky, doprovázené příběhem o ztracené bačkorce, jsme si s chutí zazpívali společně a pokud jsme neznali slova postačilo rytmické tleskání. Seznámili jsme se také se spoustou hudebních nástrojů a kdo ví, třeba se i z nás jednou stanou dobří hudebníci. Tak ať je celý rok 2020 tak veselý, jako byl náš koncert!

fotogalerie ZDE

cara

Advent 2019 - 2.A

Zveřejněno: pondělí 20.01.2020
info

Adventní čas je za námi a s chutí jsme se pustili do nové práce. Často a rádi si ale na prosinec vzpomeneme. V prosinci jsme totiž měli spoustu zážitků z nejrůznějších akcí.
Začali jsme krásným Dnem otevřených dveří. Přišla spousta dětí, rodičů, prarodičů a společně jsme strávili příjemné chvíle u čaje, kávy, cukroví a výroby papírových baněk. Brzy po Dni otevřených dveří za námi přišel Mikuláš v doprovodu krásných andělů a strašidelných čertů. Nikoho neodnesli a naopak jsme dostali dobroty. V pořadu Kyberšikana jsme se dozvěděli o nebezpečí, hrozícím ze sociálních sítí. Navštívili jsme také Vlastivědné muzeum, kde jsme si zahráli na cestu do Betléma a vyrobili si nádherné svícínky. Poslední den jsme si ve škole u stromečku zazpívali, rozdali dárky a šli do Arcidiecezního muzea, kde jsme zhlédli nádherné divadelní představení o narození Ježíška.
No a dál už nás čekaly krásné Vánoce doma a vysněné vánoční prázdniny.

fotogalerie ZDE

cara

Návštěva útulku pro psy - 5.A

Zveřejněno: úterý 14.01.2020
info

5. A na pejsky z olomouckého útulku nezapomněla!
V prosinci to začalo. Četli jsme krásnou knihu Gump to nevzdá. A na podnět maminky jednoho našeho spolužáka jsme začali shromažďovat deky, ručníky, pamlsky. A dokonce finanční obnos od laskavé paní učitelky z 1. stupně. Vše jsme zavezli na patřičné místo, odevzdali a domluvili se na další podpoře pejsků.
Toto přislíbili kluci a dívky z 5. třídy.

fotogalerie ZDE

cara

Vánoční kroužek vaření

Zveřejněno: úterý 14.01.2020
info

V předvánočním čase jsme i my v kroužku vaření pocítili, jak to vypadá doma při předvánočním pečení a chystání. Společně jsme si vyzkoušeli pečení perníků a vyměnili si vánoční recepty na nepečené cukroví. Výzdoba vánočního stolu patří úplně samozřejmě k Vánocům, stejně jako vánoční zvyky, které jsme si připomněli.

fotogalerie ZDE

cara

archiv >>up