Školní rok 2019/20

Putování s kočičkou Olou

Zveřejněno: úterý 14.01.2020
info

V úterý 17.12. jsme se zúčastnili vyhlášení vítězů výtvarné soutěže, které jsme se účastnili po krásné prohlídce města s kočkou Olou. Vyhlášení probíhalo ve vánočním duchu, u rozsvíceného stromečku a při zpěvu koled. Soutěže se mohli účastnit jak mateřské školy, tak školy základní. V obou kategoriích byla konkurence veliká a obrázky úžasné. I přes tento fakt, byly naše děti velice úspěšné a odnesly si mnoho umístění. V kategorii mateřských škol jsme se umístili hned třikrát. A to na krásném pátém místě, které ale nebylo naše konečné. Protože naše umístění pokračovalo dál a děti si vyzvedly i ceny za čtvrté místo a dokonce jsme se dostali i na pomyslnou bednu, kdy děti braly cenu za krásné třetí místo. Putování s kočkou Olomouc bylo úžasné a vyhlášení také, proto se těšíme na další pokračování.

Vánoční prázdniny

info

Vánoční prázdniny začínají v pondělí 23.12.2019 a končí v neděli 05.01.2020. Po celou dobu prázdnin je budova mateřské školy uzavřena.
Výuka v roce 2020 začíná v pondělí 06.01.2020.
Přejeme příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2020.

Návštěva oddělení LDN v Klášterním Hradisku

info

V loňském roce jsme se poprvé vydali rozdávat radost a vánoční atmosféru pro všechny ty, co nemohou strávit Vánoce, mezi svými blízkými. A protože Vánoce jsou úzce spjaté s dobrými skutky a láskou, tak i letos nemohla chybět naše cesta do nemocnice pro nemocné.
Dlouhou dobu jsme jim vyráběli dárečky, pekly perníčky a trénovali koledy a písničky, abychom jim udělali radost. Přivítali nás úžasně v kulturní místnosti a potlesk a úsměvy, které nám věnovali, byly důkazem, že naše přání šťastných Vánoc zapůsobilo, kde mělo. Pak oni udělali radost nám dobrůtkami a zazpívali jsme si všichni dohromady pár koled.
Všichni nemohli přijít za námi a proto naše kroky po výborném občerstvení vedly k jednotlivým pokojům. Tam jsme zazpívali a popřáli krásné Vánoce znovu a potlesk jsme sklidili se slzami v očích. Na důkaz toho, že se na nás těšili, byly pro děti připraveny dárečky.
Úsměvy a slzy štěstí, byla jasná pozvánka na další rok.

Mikulášování v kině Metropol

info

V úterý 3.prosince jsme se účastnili představení v kině Metropol. Mikuláš už pomalu klepe na vrátka a proto i v kině jsme se mohli těšit na čerta, Mikuláše i nádherného anděla. Představení bylo krásné a provázela ho jedna krásnější písnička než druhá. Sice nás přivítal strašidelný čert a trošku jsme se i báli, ale díky hodnému Mikulášovi a kouzelným andílkům, jsme se čerta nakonec přestali bát. Mohli jsme si zazpívat, zatančit, dokonce i ti odvážní vystoupit a účinkovat přímo na podiu. Odměnou nám byly krásné dárečky od Mikuláše a úžasný zážitek. Jsme rádi, že nikdo neskončil v pekle a příští rok se budeme těšit zase.

Kouzelné malování v MŠ

info

V pátek 29.listopadu nás čekalo ve školce kouzelné malování. Přímo až za námi dorazil uznávaný karikaturista a malíř p. Dostál, díky němu se i z nás stali malíři a naše pastelky klouzaly po papíře a vytvářely nádherné obrázky. Nejen, že jsme si uvolnili a procvičili ručičky, ale také jsme si vnesli další kousek Vánoc do naší školky. Z papíru na nás vykoukli čerti, ale nemuseli jsme se bát, a stromečky a kapr, které jsme si nakreslili s panem malířem, byly prostě úžasné. Jako odměna pro nás byla originální kresba na tělo od pana malíře. Těšíme se na další malování.

Putování s kočičkou Olou

info

Ve čtvrtek 28.listopadu jsme se zúčastnili putování po památkách v srdci města Olomouce s kočičkou Olou a kocourem Edou. Ola nám hravou a krásnou formou představila památky. První zastávka byla u radnice, kde sídlí hejtman Olomouckého kraje. Dozvěděli jsme se, že na orloji můžeme kromě sošek najít čas, datum, postavení měsíce anebo znamení zvěrokruhu. Kočka Ola nám ukázala Herkulovu, Neptunovu a Caesarovu kašnu a vysvětlila, že kašny dřív sloužily lidem jako jediný zdroj vody. U Arionovi kašny jsme si pohladili sochu želvičky, aby nám splnila naše tajná přání. Na Sloupu nejsvětější trojice jsme obdivovali všech 36 soch, díky kterým je sloup jedinečný, a proto je zapsán v seznamu památek UNESCO. Cestou na Dolní náměstí jsme se dozvěděli něco o domovních znameních a pár si jich ukázali. Dokonce nám kočička pověděla pověst o Černém koni a o vzniku názvu města, které se mělo jmenovat díky Caesarovi Olomoucium. Za odměnu děti dostaly pracovní sešit a slíbily Ole, že se na jaře vrátí, aby jim mohla ukázat další památky.