Slavnostní sál FZŠ Komenium a MŠ Olomouc

Slavnostní sál je na všech stěnách i na stropě vyzdoben ve stylu neorenesančního dekorativismu s prvky barokního iluzionismu. Diváka při pohledu na výzdobu sálu fascinuje hustota a složitost výjevů i ornamentálních prvků. Obdobná malířská výzdoba v takovém rozsahu a provedení je unikátem, který nemá v tuzemsku srovnání. Hlavním autorem freskové výzdoby, na níž se podílelo více tvůrců, je pravděpodobně malíř José Hilber, a vznikla roku 1892. Význam školy samotné potvrzuje i její historie. Prvotním důvodem k této velkorysé stavbě byla nejen praktická potřeba nových prostor, ale i snaha o zvýšení prestiže školství v Olomouci. Myšlenka stavby školy zaujala i samotného císaře Františka Josefa I., který nad stavbou převzal patronát a školu po otevření osobně navštívil.

Slavnostní předávání vysvědčení, 9.A

Zveřejněno: pondělí 06.07.2020

V pátek 26. června 2020 jsme se rozloučili s žáky 9. třídy. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil ve Freskovém sále. Bylo to krásné a dojemné. Ještě jednou přejem všem žákům a žákyním 9.A šťasné vykročení do nové etapy jejich života.

fotogalerie ZDE
zip soubor ke stažení ZDE

Objednávky k prohlídkám

Zveřejněno: pondělí 01.05.2019

Prohlídku Slavnostního freskového sálu lze objednat v IC Olomouc :
infocentrum@olomouc.eu

Slavnostní sál v Toulavé kameře

Zveřejněno: pondělí 17.12.2018

Toulavá kamera zavítala do našeho sálu, záznam vysílání z neděle 16.12.2018 najdete ZDE

Slavnostní znovuotevření zrekonstruovaného sálu

Zveřejněno: pondělí 22.10.2018

Ve čtvrtek 4. října 2018 se uskutečnilo slavnostní znovuotevření zrekonstruovaného freskového sálu naší školy.
V rámci"Dne otevřených dveří", 4.prosince 2018, plánujeme pro zájemce dvě komentované prohlídky.

Fotogalerie ZDE