Do třídy:
– pohodlné oblečení
– papuče s pevnou patou
– náhradní oblečení včetně spodního prádla
– tričko či zástěru na výtvarné činnosti a keramiku
-kelímek na pití
– kartáček, zubní pastu a kalíšek (na zvážení rodičů)

Na spaní:
– pyžamko
– plyšáka (mladší děti)

Na ven:
– pevnou obuv (NE nazouváky, crocsy ani žabky!!!)
– tepláky, mikinu (dle počasí)
– pláštěnku (pro případ, že bychom šli i v nepříznivém počasí do divadla apod.)

Zákonný zástupce je povinen hradit úplatu za předškolní vzdělávání svého dítěte v mateřské škole. Dle legislativy má každé dítě nárok na bezplatnost předškolního vzdělávání pouze ve školním roce, který je v rámci MŠ poslední a s odkladem školní docházky.

Na školní rok 2022/2023 stanovila ředitelka školy školné ve výši 550,-/měsíc.

• Bankovní spojení: 35-1801826309/0800
  • Variabilní symbol: číslo, které vám bude přiděleno vedením MŠ
  • Splatnost: do 15. dne v měsíci
  • Trvalý příkaz: od 1. 9. do 30. 6 (v době letních prázdnin se pak částka školného poměrně sníží v závislosti na omezení provozu mateřské školy)
  • Platby v hotovosti lze uskutečnit po domluvě s vedoucí učitelkou.

Předškolní děti ( narozené do 31.8. 2017 ) ŠKOLNÉ NEPLATÍ .

Opakované neplacení školného nebo stravného je považováno za hrubé porušení Školního řádu MŠ a dítěti může být ukončena docházka do MŠ.

Informace o stravném, přihlašování a odhlašování obědů získáte na tel. čísle ŠJ Rožňavská – 585 417 883, nebo na webových stránkách ŠJ Rožňavská.

Máte možnost objednat si obědy v naší jídelně prostřednictvím internetu. Objednávkový systém je přístupný všem strávníkům.

On-line objednávání pro FZŠ Komenium je přístupné každý den do 14:00 hodin na následující den.

Manuál s informacemi, jak postupovat naleznete zde.

Výše stravného od 1. 9. 2022

Věk strávníka  Cena za oběd + svačiny
 3 – 6 let     52,- Kč
 7 – 10 let    57,- Kč
  1. Zákonní zástupci nebo jimi pověřené osoby předávají dítě učitelce osobně do 8.15 hodin, poté začínají organizované činnosti. Pozdější příchod narušuje výchovně vzdělávací proces. Po dohodě s učitelkou lze výjimečně dítě přivést do školky i později.
  2. Při předávání dítěte informují učitelku o zdravotním stavu dítěte, případně o výskytu infekční nemoci v rodině.
  3. Do mateřské školy patří pouze zdravé dítě, učitelky mají právo v zájmu zachování zdraví ostatních dětí nepřijmout do MŠ dítě s teplotou či viditelným infekčním onemocněním.
  4. Osoby cizí a osoby mladší 18ti let mohou dítě vyzvednout z MŠ jen na základě písemné dohody MŠ se zákonnými zástupci.
  5. Každá delší nepřítomnost dítěte musí být nahlášena učitelkám, buď s předstihem nebo v co nejkratším možném termínu.
  6. Děti odcházející po obědě doporučujeme vyzvednout nejpozději do 12.30, tedy do doby, kdy ostatní děti usínají a začíná polední odpočinek. Výjimečně lze ovšem vyhovět i odchodu pozdějšímu.
  7. Pokud rodiče tráví určitý čas ve třídě společně s dítětem, zodpovídají za bezpečnost dítěte rodiče.

Vážení rodiče, svému dítěti pomůžete s adaptací především pokud:
– jste si sami jisti, že dítě je v dobrých rukou
– berete pláč, který je projevem stesku při odloučení za součást adaptace
– zvolíte krátké loučení mezi dveřmi a ujištění, že si pro něj přijdete v určitý čas
– klidně předáte dítě do péče paní učitelky

Dále pomáhá:
– pravidelnost v docházce
– klidné starty z domova do školky
– nestrašení dítěte školkou, neslibování
– hovořit s dítětem, na co se může do školky těšit

Paní učitelky se postarají o:
– navázání kontaktu s dítětem, vytvoření vztahu důvěry a také respektu
– přiblížení rodiny a školy
– citlivé přijetí a empatický přístup

Když se budete s dítětem loučit, udělejte to krátce a „bezbolestně“, dobu loučení neprotahujte.
Z našich zkušeností víme, že mnohdy rodič snáší odloučení hůř než dítě a přenáší na něj své obavy. Je to pro Vás těžké, ale překonejte se, neboť jinak svému dítěti adaptaci jen zhoršíte. S odstupem času zjistíte, jak výborně jsme to společně zvládli. Naším společným cílem je spokojené dítě, které se do školky těší a rádo ji navštěvuje.

Do naší mateřské školy jsou zpravidla přijímány děti od 3 do 6 let na základě vyřízení písemné žádosti zákonných zástupců v souladu se zákonem č.561/2004 Sb., školský zákon, ve znění pozdějších předpisů.

Termín konání zápisu pro následující školní rok je stanoven zřizovatelem, zpravidla v květnu. Konkrétní termín bude včas vyvěšen na vstupních dveřích MŠ a na webových stránkách školy.

O přijetí dítěte do mateřské školy rozhodne ředitel školy na základě stanovených kritérií pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole (viz sekce dokumenty MŠ). Podmínkou je vyplněné potvrzení od dětského lékaře, že je dítě řádně očkováno. Přednostně jsou k předškolnímu vzdělávání přijímány děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky.

Rodiče zapsaných dětí obdrží do 30 ti dnů od podané žádosti písemné Rozhodnutí o nepřijetí dítěte do mateřské školy poštovní zásilkou s dodejkou, písemné Rozhodnutí o přijetí dítěte do MŠ se stanovenou zkušební dobou v délce maximálně 3 měsíce, obdrží zákonní zástupci osobně na informativní schůzce pro rodiče přijatých dětí.

Dítě může být přijato k předškolnímu vzdělávání i v průběhu školního roku, umožňuje-li to kapacita školy.

Vstup do první třídy základní školy představuje pro dítě velkou životní změnu. Mění se role dítěte, prostředí, dospělí i vrstevníci, denní program, náplň činnosti, nároky i požadavky. Aby dítě mohlo zvládnout tuto náročnou situaci bez vážnějších problémů, mělo by být nejen dostatečně vývojové a sociálně zralé, ale také dobře připravené.
Materiál nabízí rodičům dětí předškolního věku základní informace toho, co by mělo jejich dítě zvládnout před vstupem do základní školy. Je třeba mít ale na zřeteli, že zrání dítěte je nerovnoměrné, že každé dítě nemusí všech parametrů dosáhnout, ale může se k nim přiblížit.
Desatero ke stažení