Jsme úplnou základní školou, jejíž součástí je jednotřídní mateřská škola. Její historie sahá až do roku 1875.

Škola nabízí dětem možnost stát se žáky tříd, kde rozšířená výuka výtvarné výchovy má již tradici (byla zavedena v roce 1992). Žáci se tak mají možnost seznámit s mnoha aktivními výtvarnými činnostmi: kresbou, malbou, koláží, grafikou, výtvarným přetvářením běžných předmětů, prostorovým vytvářením, modelováním, keramikou, prací v plenéru a dalšími. Žáci jsou v neustálém spojení s výtvarným děním ve městě prostřednictvím výstav a soutěží, kdy i oni sami jsou v mnoha případech sami jejich tvůrci.

Od roku 2021 nabízíme ve spolupráci s organizací Svět vzdělání také třídy s rozšířenou výukou jazyků a logiky. Žáci se v nich už od 1. třídy učí angličtinu, systematicky rozvíjejí své logické myšlení, matematiku, informační technologie a s pomocí učitele pracují na zdravém rozvoji celé své osobnosti i na budování pozitivních vztahů ve třídě.