REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

Naše základní škola je zapojena do projektu Místní akční plán III vzdělávání Olomouc (MAP III).
Projekt je zaměřen na předškolní a základní vzdělávání. Cílem je zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách, posílit komunikaci a spolupráci mezi učiteli navzájem, mezi zřizovateli, zástupci škol a rodiči.

Více informací o projektu najdete na webových stránkách projektu – www.map.olomouc.eu.

Pro neformální diskuzi o školství a vzdělávání mezi rodiči, učiteli a dalšími aktéry z Olomouce jsou určeny Facebookové stránky

Od 1.1.2023 realizuje naše škola vybrané šablony výzvy v rámci projektu Operačního programu Výzkum,vývoj a vzdělávání
Projekt má název „Podpora vzdělávání na FZŠ Komenium IV“ a registrační číslo: CZ.02.02.XX/00/22_002/0001866.
Cílem tohoto projektu je zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání – zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání, včetně usnadňování vzdělávací mobility znevýhodněných skupin. V období od 1.1. 2023 do 31.12. 2024 dojde v rámci projektu k personálnímu posílení o školního asistenta pro MŠ a ŠD/ ŠK a školního psychologa.
Ve škole bude dále vybavena ŠD deskovými a logickými hrami a podpořena výuka ICT na škole.
Podpořen bude také osobnostně profesní rozvoj pedagogů mateřské školy.
Z projektu budou dále financovány projektové dny.

Od roku 2016 jsme partnery projektu „Inkluzivní vzdělávání pro Olomoucký kraj“, s registračním číslem CZ. 02.3.61./0.0/0.0/15_007/0000183, v rámci Operačního programu Výzkum, Vývoj a Vzdělávání

Oficiální stránky projektu

Již od roku 2006 spolupracujeme s Nadací Bezpečná Olomouc na realizaci projektu „Výtvarná soutěž Bezpečná Olomouc„, který je zaměřený na bezpečnost dětí. Ve spolupráci s pedagogy se děti mateřských a základních škol aktivně zapojují do problematiky bezpečnosti a prevence kriminality. Každým rokem děti výtvarně zpracovávají témata, týkající se bezpečnosti v Olomouci.

UP PdF
Od ledna roku 2020 je naše škola ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého zapojena do projektu „PIGŽU – Podpora informační gramotnosti žáků a učitelů“ s registračním číslem: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_067/0012274, v rámci Operačního programu Výzkum, Vývoj a Vzdělávání.
Projekt PIGŽU se týká rozvoje informační gramotnosti žáků a učitelů. Prostřednictvím tohoto projektu se snažíme lépe rozvíjet informatické myšlení žáků a zvýšit tak jejich kompetence v oblasti práce s digitálními technologiemi.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je prostřednictvím nově vytvořených vzdělávacích programů zvýšit digitální kompetence pedagogů MŠ a ZŠ a kompetence v používání moderních informačních technologií, které mohou být aplikovány ve vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

DIGITALIZUJEME ŠKOLU

REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1

V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Cíl 172

Cíl 173 a 174