Kariérní poradenství prakticky – projektový den – 9. A

Dne 18. prosince jsme měli možnost zúčastnit se zcela unikátního projektového dne „Kariérní poradenství prakticky“, který pro nás připravil náš výchovný poradce.

Hned v první hodině nás navštívil historik a vědec v jedné osobě. Otec jedné naší spolužačky nám přiblížil historii skrze příklady týkající se legendárního učitele naší školy. Dokázal nás svým poutavým povídáním přimět, abychom již o blížících se vánočních prázdninách navštívili nedaleké Vlastivědné muzeum.

V druhé vyučovací hodině jsme se dozvěděli něco o práci zdravotní sestry v zubním lékařství. Tentokrát se jednalo o videokonferenci, která pro nás rovněž byla ojedinělou záležitostí.

Zanedlouho poté do naší třídy vstoupil mladý brněnský programátor, který byl velmi zapálený pro tento obor. Informační technologie už nevnímáme jako strašáka, ale spíše jako prostředek k ulehčení našeho života.

Pak jsme se setkali s profesionálním vojákem, kterého nerozhodila žádná z našich originálních otázek. Přestože už není povinná vojenská služba, někteří z nás začali zvažovat, že si podají přihlášku na střední vojenskou školu.

V páté vyučovací hodině jsme svou pozornost přesunuli do oboru stavebnictví, protože si na nás udělal čas stavební inženýr z Brna. Představil nám svou práci skrze svůj bohatý život.

Celý projektový den uzavřela učitelka prvního stupně Montessori školy. Hodina se nesla v hravém stylu a matka našeho spolužáka byla schopna reagovat na naše všelijaké otázky, jež se mnohdy netýkaly jen její profese.

Na třídnické hodině jsme se shodli na tom, že se jednalo o skvěle strávený den, díky němuž jsou si mnozí z nás jistější při volbě našeho budoucího povolání.

Žáci 9. A

Kariérní poradenství prakticky