Když se řekne rock… – II. stupeň

V pátek 10. 3. se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili hudebního pořadu o světové rockové hudbě 20. století. Akce se konala v naší tělocvičně, kde svou aparaturu a dataprojektor instalovala skupina dvou hudebníků až z Karlových Varů. Zpěvák a hráč na elektrickou doprovodnou kytaru během asi 70 minutového vystoupení žáky i učitele velmi zajímavou a poutavou formou seznámil s vývojem světové rockové hudby od dob rokenrolu až po současnost. Zazněly slavné hity různých interpretů i kapel a nechyběly i základní informace o jednotlivých žánrech, ale i zajímavosti a „perličky“ ze zákulisí tohoto svérázného hudebního města. Na závěr nechyběl zajímavý kvíz, v němž žáci svými správnými odpověďmi potvrdili, že je pořad opravdu zaujal a bavil.

Skupina z Karlových Varů nebyla na naší škole poprvé a určitě ne naposledy. Má totiž v nabídce i další podobné pořady o moderní populární hudbě a my ji rádi i v příštím školním roce přivítáme s dalším jistě netradičním pořadem.

Mgr. Miriam Doležalová