Planeta Země – Magický Senegal – II. stupeň

Dne 27.9. se žáci 2.stupně naší školy zúčastnili  v kině Metropol zeměpisného vzdělávacího pořadu Planeta Země. Tentokrát cestovatel a fotograf Adem Lelek  spolu se svým týmem uspořádal expedici do západoafrické země Senegalu, během níž navštívil nejen hlavní město Dakar, ale i odlehlé oblasti s domorodými obyvateli a  na mnoha místech ještě panenskou přírodou obývanou divokými zvířaty, z nichž ale některé druhy jsou bohužel na pokraji vyhynutí hlavně díky nevhodným zásahům člověka. V dokumentu jsme se o této zemi dověděli řadu zajímavostí, jako například, že nejvyšší hora nedosahuje ani tisíc metrů výšky, že na území Senegalu jsou bohatá naleziště zlata či že symbolickým stromem této země je baobab, jehož některé exempláře jsou staré až 6000 let! Nejoblíbenějším sportem v Senegalu je pak wrestling.

Pořad o Senegalu nebyl prvním zeměpisným pořadem Adama Lelka, který jsme navštívili, vždy se na jeho poutavé záběry a povídání těšíme, takže už teď s napětím čekáme na další díl o nějaké další zemi na naší krásné planetě.

Mgr. Miriam Doležalová