Projekt Youth 4 Impact (představení)

Ve dnech 10. – 14. 10. proběhne na naší škole projekt Youth 4 Impact. Již podruhé nás navštíví zahraniční stážisti odlišných kultur a národností, aby nás seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích.

Cílem projektu je příznivé společné soužití různých kultur a národností. Projekt oživuje výuku, zvyšuje motivaci žáků k aktivitě a zájem o studium v zahraničí. Děti se také přiučí multikulturní gramotnosti, nahlédnou do historie, ekonomiky a každodenní rutiny dané země. Žáci se zároveň zlepšují v anglickém jazyce, ve kterém je celá výuka realizovaná. Medailonky vystupujících studentů naleznete v galerii pod tímto příspěvkem.

Jak projekt probíhá?

Skupina vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy jeden týden na škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.