Projekt „Pěšky do školy“

Projekt Pěšky do školy

Ve dnech 19. – 23. 9. 2022 proběhl na naší škole již tradiční projekt Pěšky do školy. Jedním z cílů výzvy je co nejvíce omezit zbytečnou automobilovou dopravu v bezprostřední blízkosti školy a umožnit tak školní komunitě zakusit bezpečný prostor před školou. Dalším cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky, na koloběžce, či na kole.

Na prvním stupni se v této výzvě na prvním místě umístila třída V. A, na druhém stupni IX. A (viz příloha). Vítězným třídám gratulujeme a všechny zúčastněné moc chválíme!

Cesta do školy je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít. Chůze vás probere a nastartuje, je to balzám pro tělo i duši. Choďte s námi i nadále pěšky do školy!

Petra Skalíková

O projektu

„Kdo plánuje město? Jsme to my všichni. Každé ráno. Když se rozhodujeme, jak vyrazíme do města. Pokud sedneme ráno do auta, probudíme se za pár let v automobilovém světě, zahlceném dopravní infrastrukturou a veřejným prostorem. Pokud se rozhodneme vyrazit pěšky, ocitneme se brzy v pestrém a obyvatelném městě lidského měřítka a krátkých vzdáleností.“ (Ing. arch. MgA. Osamu Okamura, děkan Fakulty umění a architektury TUL)