Projekt Youth 4 Impact (reflexe)

Ve dnech 10. – 14. 10. 2022 jsme na naší škole prožili neobvyklý týden. Proběhl zde projekt Youth 4 impact společnosti AIESEC, která je největší studenty řízená organizace na světě. Žáci naší školy si zahraniční návštěvu moc užili, tento rok již podruhé. Všichni si porozuměli a v praxi ověřili, že lidé celého světa mohou najít společnou řeč.

Tento projekt spojuje lidi odlišných kultur a národností. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky. Stážisté se dělí o zajímavosti ze svých rodných zemí. Zeměpisné informace, historie, kultura, hudba, jídlo, sporty, zvyky a tradice – to vše je obsahem prezentací. Samozřejmostí je motivace ke zdokonalování se žáků v cizích jazycích. Výklad byl prokládán zajímavými rozhovory se žáky, kteří se do nich s chutí zapojovali a přirozenou cestou se zdokonalovali nejen v poslechu,  ale také v anglické konverzaci.

Petra Skalíková